6 سال بعد از کنفرانس جنجالی؛ خوش قول مثل استراماچونی و کونته!

به گزارش وبسایت نود، یک مربی خوب در رده‌های پایه و یک مربی ناکام در سطح بزرگسالان، سرمربی فصل بعد استقلال خواهد بود. کسی که جذابیت و ریسک انتخاب او برای این تیم، به یک اندازه بالاست. استراماچونی کارش را در ایتالیا، لیگ چهارم جهان بر اساس رنکینگ فدراسیون جهانی آمار و ارقام شروع کرد. سپس به لیگ یونان، لیگ یازدهم جهان کوچ کرد. پس از آن به چک لیگ بیست و هفتم جهان رفت و حالا، سرمربی استقلال در چهل و ششمین لیگ جهان شده است.

بزرگترین موفقیت استراما در دوران مربیگری، به شکست یوونتوس در تورین برمی‌گردد. جایی که توانست، دوران بدون شکست تیم کونته را تمام کند و جلوی رسیدن آن‌ها به رکورد میلان را بگیرد. اتفاق جالب‌تر اما در بازی برگشت رخ داد. زمانی که در کنفرانس پیش از بازی، از کونته و استراماچونی دو مربی جوان فوتبال ایتالیا پرسیده شد حاضرند یک روز به تیم مقابل بروند و مربی حریف شوند؟

استراماچونی که ریشه‌های رمی دارد و در اینتر مربیگری می‌کرد، در جواب این سوال یک «نه» قاطع گفت و اعلام وفاداری کرد. پاسخ کونته اما متفاوت بود. بازیکن و کاپیتان سابق و سرمربی وقت یووه هیچ محدودیتی برای نشستن روی نیمکت حریف قائل نبود و گفت حرفه‌ای فکر می‌کند: «ما در فوتبال حرفه‌ای هستیم و هرگز، نمی‌گویم هرگز! باید این مسئله را روشن کنم. من طرفدار یووه‌ام، مربی یوونتوس هستم. اما در فوتبال حرفه‌ای کار می‌کنم و می‌توانم طرفدار میلان، اینتر یا رم و لاتزیو باشم. چون حرفه‌ای هستم.»

پس از گذشت 6 سال، به شکل عجیبی هر دو نفر به ادعای‌شان وفادار ماندند. کونته، پس از موفقیت در یووه به تیم ملی ایتالیا و چلسی رفت و حالا سرمربی اینتر شده است. استراماچونی هم به حرفش وفادار ماند و مربی یوونتوس نشد و با توجه به نتایجش، پیشنهادی هم از این باشگاه دریافت نکرد! با مسیر فعلی او، می‌توان با اطمینان گفت همیشه، به این حرف وفادار خواهد ماند و روی نیمکت یووه نخواهد نشست!

منبع : نود

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.