بگوویچ: می‌خواستم رحمتی را به پرسپولیس بیاورم

وینکو بگوویچ را می توان یکی از باثبات ترین مربیانی دانست که در تاریخ فوتبال ایران به مربیگری پرداخته است. وینکو در 17 سال حضور خود در ایران روی نیمکت 11 تیم نشسته است و در آخرین عملکرد خود نیز به همراه تیم گل گهر سیرجان موفق شد به عنوان بهترین تیم لیگ دسته اول راهی لیگ برتر شود.

با حرف های جذاب و البته جدید وینکو بگوویچ همراه “ورزش سه” باشید:

 

مهم این بود که بدون زد و بند لیگ برتری شدیم

قبل از این که من وارد باشگاه گل گهر شوم همیشه این تیم سعی می کرد در همان لیگ یک باقی بماند. اما همزمان با آمدن من مدیریت جدید هم روی کار آمد و همکاری بسیاری برای لیگ برتری شدن این تیم آغاز شد. در سال اولی که من آمدم تنها با اختلاف یک امتیاز نتوانستیم به لیگ برتر صعود کنیم و به جای ما تیم پارس جنوبی جم به لیگ برتر صعود کرد. در سال دومی که در این تیم حضور داشتم هم متاسفانه برخی مشکلات حاشیه ای خارج از تیم به وجود آمد اما در سومین سال با زیرساخت های خوبی که به وجود آمده بود توانستیم نتایج فوق العاده ای به دست بیاوریم. ما با تیم دوم 4 امتیاز و با تیم سوم نیز 10 امتیاز فاصله داشتیم و جدا از این ها بازی های بسیار با کیفیتی نیز ارائه دادیم. مهمتر از همه صعود ما به لیگ برتر بدون هیچ حاشیه و زد و بندی بود. باید به فدراسیون فوتبال ایران بابت صعود این دو تیم به لیگ برتر تبریک بگویم. تیم هایی که بدون هیچ مشکل و حاشیه ای توانستند لیگ برتری شوند. بابت این هم باید از همه هواداران و مردم سیرجان برای همه حمایت هایشان و از مدیران شرکت گل گهر و مسئولان باشگاه و همینطور شهر سیرجان تشکر کنم.

 

باید با فرمول پدیده پیش برویم

صددرصد در ابتدا برای ما این مهم است که در لیگ برتر بمانیم. بهرحال تمام باشگاه هایی که به لیگ برتر صعود می کنند اولین هدف شان این است که در لیگ برتر بمانند. ما نیازمند سازماندهی‌هایی در باشگاه مان هستیم و باید زیرساخت های بهتری فراهم کنیم و بعد از انجام دادن این ها می توانیم به دنبال اهداف مهمتری باشیم. در این باره باید از تیم پدیده نام ببرم. پدیده سال ها پس از حضور در لیگ برتر، بالاخره توانستند به جایی برسند که هم نتایج خوبی به دست آوردند و هم بازی های فوق العاده ای به نمایش بگذارند و به همین دلیل باید به شاگرد قدیمی خودم یعنی یحیی گل محمدی تبریک بگویم که توانسته این تیم را به شرایط بسیار خوب فعلی برساند. ما در باشگاه گل گهر هم باید به همین شرایط برسیم. قطعا اگر بتوانیم نتایج خوبی بگیریم هیچ کس از سیرجانی ها شادتر نخواهد بود.

 

 

هرگز فکر نمی کردم جایی غیر از کرواسی دوام بیاورم

هرگز فکر نمی کردم که خارج از کشور خودم اینقدر دوام بیاورم. من هفده سال است که در ایران هستم و بسیار زیاد اینجا را دوست دارم. همیشه به دنبال این هستم که بتوانم به فوتبال این کشور کنم و تاکنون هر کاری هم از دستم برآمده دریغ نکردم. زمانی که من در لیگ برتر حضور داشتم همیشه تیم هایم جز پنج تیم اول جدول بودند اما تنها چیزی که برای من مهم بوده است که بتوانم برای فوتبال ایران و خصوصا تیم ملی تاثیر گذار باشم.

 

 

به خودم می بالم 17 بازیکن به تیم ملی دادم

تاثیرگذار بودنم با معرفی 16، 17 بازیکنی که در سال های حضورم و از تیم های مختلف به تیم ملی رسانده ام تا حدودی ممکن شده است. واقعا خوشحالم و به این موضوع می بالم، وقتی من وریا غفوری، خسرو حیدری، مرتضی تبریزی و اگر بخواهیم عقب تر برویم بداوی، کعبی، مبعلی، میرزاپور، سلیمانی و … را می بینم خیالم راحت می شود که تا در حد توانم توانسته ام به هدفم در فوتبال ایران برسم. کاری که من برای فوتبال ایران کردم و بازیکنانی که به چرخه فوتبالیست های ملی پوش اضافه کردم یک واقعیت است که کسی نمی تواند آن را منکر شود.

 

منبع : ورزش3

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.