IDC کاهش ۷ درصدی درآمد بازار جهانی نیمه‌هادی را پیش‌بینی می‌کند

براساس پیش‌بینی IDC، سال ۲۰۱۹ درآمد بازار جهانی نیمه‌هادی با کاهش ۷ درصدی رو‌به‌رو می‌شود.

IDC کاهش ۷ درصدی درآمد بازار جهانی نیمه‌هادی را پیش‌بینی می‌کند

باتوجه‌به کاهش فروش گوشی‌های هوشمند و کاهش تقاضا در بازار چین، مؤسسه‌ی IDC پیش‌بینی می‌کند درآمد بازار جهانی نیمه‌هادی پس از سه سال تجربه‌ی رشد ثابت، در سال ۲۰۱۹ با کاهش ۷.۲ درصدی رو‌به‌رو می‌شود.

IDC پیش‌تر نیز گفته بود فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۱۹ کاهش یافته است. در اسفند سال گذشته نیز اخباری درباره‌ی کاهش رشد فروش گوشی‌های هوشمند در ماه‌های پایانی ۲۰۱۸ منتشر شده بود.

ماریو مورالس، معاونت بخش برنامه‌ریزی نیمه‌هادی در IDC، در‌این‌باره اعلام کرد:

کاهش تقاضای خرید، به‌‌ویژه در بازار چین، از یک طرف و استفاده‌ی طولانی‌مدت از محصولاتی همچون خودرو و گوشی‌های هوشمند و زیرساخت‌های فضای ابری از سوی دیگر، باعث ایجاد رکود در وضعیت بازار فعلی شده است.

IDC پیش‌بینی می‌کند درآمد بازار جهانی صنعت چنین محصولاتی در سال ۲۰۲۰ بهبود خواهد یافت و نرخ رشد سالیانه‌ی ۲ درصد را بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۳ ثبت خواهد کرد. همچنین، درآمد بازار صنعت در سال ۲۰۲۳ به رقمی بیش از ۵۲۴ میلیارد دلار می‌رسد. باتوجه‌به وضعیت موجود، IDC پیش‌بینی می‌کند تا پایان فصل سوم ۲۰۱۹، کاهش درآمد بازار نیمه‌هادی را شاهد خواهیم بود.

IDC انتظار دارد با روشن‌ترشدن وضعیت‌ تعرفه‌ها در اختلافات تجاری بین چین و ایالات‌ متحده، وضعیت باثبات‌تری در بازار پدید آید.

 

منبع : زومیت

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.